;

חדשה ברמת-גן, הכי ותיקה בעדשות: 50 שנה! תכירו את ליאורה הירושלמית

חדשה ברמת-גן, הכי ותיקה בעדשות: 50 שנה! תכירו את ליאורה הירושלמית

ליאורה היא לא רק הלקוחה הכי ותיקה שלנו, היא אחת הראשונות בארץ שהחלה להשתמש בעדשות. אחרי 50 שנה של שימוש ואלפי הרכבות, עדשות בשבילה זה מאסט, ויש לה הרבה מה להגיד עליהן.

זוכרת את הרכבת העדשות הראשונה שלך?

ודאי שזוכרת, זה קרה ב-1967, לפני 50 שנה, בגיל 18. האירוע המרגש התרחש בביה״ח הדסה אצל ד״ר לוינסון. אני כמעט בטוחה שהוא הראשון שהביא את העדשות לארץ. העדשות היו קשות, פשוט כי לא היה שום דבר אחר בארץ באותה תקופה. אני שונאת משקפיים, בגלל המשקל שלהן על האף וגם כי אני מרגישה לא יפה עם משקפיים ומאוד יפה בלעדיהן.

ההרכבה הראשונה היתה לי קשה. נדרשה הרבה מוטיבציה כדי להצליח. כיום, עדיין יש לי מוטיבציה מטורפת לעניין. בראש שלי היום אני אותו דבר כמו שהייתי לפני 50 שנה :-)

כמה זמן הרכבת את העדשות האלה?

עם העדשות הקשות הייתי 35 שנה. ההיצע בארץ בתחום העדשות גדל ואני עברתי לעדשות רכות. כעבור מספר שנים התחלתי להזדקק למשקפיים בקריאה והתחלתי להשתמש בעדשות מולטיפוקליות, רכות, נושמות ומלאות חמצן.

אני לא רואה את עצמי משתמשת בעדשות יומיות, החודשיות מתאימות לי, גם במחיר. אין לי שום בעיה להשקיע בשמירה עליהן שלא ישרטו ובתמיסות הניקוי.

לאחרונה חוויתי משבר עם העיניים, היתה לי אלרגיה והייתי אומללה כי נאלצתי להרכיב משקפיים בתדירות גבוהה. המשבר חלף ואני חזרתי לעדשות, שוב מרגישה יפה :-)

על החיים בעיר חדשה…

לקח לי 6 שנים לעשות את המעבר. כל חיי הייתי על הקו ירושלים-מרכז, בגלל אחותי, בנותיי ונכדיי. אני מאוד מרוצה מהדירה החדשה שלי, אך עדיין מסתגלת לסביבה החדשה.

אני אוהבת אופרה וקונצרטים

סדר יום עם העדשות בעבר ובהווה

הייתי מנהלת מכירות אזורית בחברת תעופה. הייתי חייבת להיראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמי. באותה תקופה הייתי מרכיבה את העדשות מוקדם בבוקר ולא מסירה אותן לפני חצות. היום הרכבה מרובה כזו של העדשות היא לא אופציה בשבילי.

איך הגעת להזמין עדשות באינטרנט?

מכר המליץ לי להזמין עדשות באינטרנט מארצות-הברית. התחלתי לבדוק ואז נתקלתי ב-lens. התקשרתי ומאותו רגע אני משה. כמעט 20 שנה. אין אדם כמוהו, פשוט אין אנשים כאלה.

כיום גם בנותיי רוכשות ממנו. עכשיו, שהיה לי בלאגן עם העיניים והחליפו לי עדשות, הרופאה בטח גוזרת קופון ולא נותנת לי את פרטי העדשות עד שאני קונה ממנה. קניתי עדשות ממנה לשנה, בלית ברירה. כשייגמר המלאי, אין לי ספק שמשה ישיג לי אותן. שתי בנותיי ממשיכות להזמין ממשה כמובן.

טיפים ממרכיבת עדשות

1.תהיו זהירים! לעולם אל תשטפו עדשות במים. אני מכירה מישהי שגמרה כך את העין שלה. אסור לגלות בורות וחשוב להיות נקי בסביבת עדשות. כשאני ניגשת לשים עדשות הידיים שלי תמיד נקיות ואני מקפידה על תמיסות איכותיות.

2.אם מרגישים גירוי - מייד לשים טיפות שמוסיפות רטיבות, כי העדשות שואבות נוזלים והעין מתייבשת.

טיפים לחיים נוחים

אני אוהבת אופרה וקונצרטים. האינטרנט פשוט מקל על חיי בתחום הזה. מחפשת כרטיסים, מזמינה וזהו. אני חושבת שכל צרכן תרבות חייב לשלוט בדבר הזה, באינטרנט, זה עולם ומלואו עבורי.

Whatsapp